Przekroczone o kilkaset procent normy jakości powietrza. Ostrzeżenia przed spacerami dla najmłodszych, seniorów oraz osób aktywnie spędzających czas na zewnątrz. Wprowadzenie darmowej komunikacji w związku ze złym stanem powietrza. Znasz te komunikaty? Zapewne tak. Odpowiedzialny za nie jest smog, czyli zjawisko atmosferyczne, które powstaje w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami. Jak uniknąć jego oddziaływania i chronić własne zdrowie?

Jakie zagrożenia powoduje smog?

Słowo smog wywodzi się z języka angielskiego – „smoke” (dym) i „fog” (mgła). Walkę ze smogiem podjęło już wiele państw, w tym także Polska. Czy te działania są wystarczające? Na pewno nie. Niestety szkodliwa działalność człowieka i nieposzanowanie przyrody w połączeniu z mglistą i bezwietrzną pogodą przynosi zatrważające skutki.

W smogu znajduje się wiele bardzo szkodliwych i nieobojętnych dla naszego zdrowia związków chemicznych i pyłów. Z każdym wdechem do naszego organizmu przenikają miliony cząsteczek, które wraz z krwiobiegiem dostają się do wszystkich narządów wewnętrznych.

Stąd droga do problemów zdrowotnych jest krótka. Smog to najczęstsza przyczyna:

  • alergii
  • astmy
  • przewlekłych zapaleń oskrzeli
  • niewydolności oddechowej
  • raka płuc

Według WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia, aż 33 z 50 miast w UE o największym stężeniu pyłu PM2.5 znajduje się w Polsce. Brzmi wręcz nieprawdopodobnie. Niestety, statystyki nie kłamią.

Jak chronić się przed szkodliwym oddziaływaniem smogu?

Nie możemy żyć bez powietrza. Ta kwestia jest jasna i niekwestionowana. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być baczne śledzenie komunikatów pogodowych oraz dbanie o środowisko. Dopóki jednak stan jakości powietrza nie ulegnie poprawie, warto spróbować jeszcze jednego rozwiązania. Jakiego? Masek antysmogowych.

Czy maski antysmogowe faktycznie działają?

Choć jeszcze kilka lat temu widok ludzi w maskach był raczej czymś dziwnym i raczej spotykanym jedynie w zakładach pracy, to dziś już nie dziwi nikogo. Przecież każdego dnia w czasie dojazdu do pracy, w oczekiwaniu na komunikację miejską, a także podczas spacerów czy aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu, narażamy nasz organizm na wdychanie trujących substancji, zwłaszcza tych związanych z emisją spalin samochodowych. Sytuację pogarsza fakt, że większość samorządów ignoruje niestety nałożony na nie przez ustawę obowiązek informowania o zagrożeniu.

Maski antysmogowe to recepta na zdrowe drogi oddechowe i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Zastosowane w nich filtry stanowią skuteczną barierę dla szkodliwych substancji i pyłów znajdujących się w powietrzu. Każdy oddech wykonany przez maskę antysmogową to początek walki o własne zdrowie. Zagrożenie związane ze smogiem na pewno będzie trwać jeszcze kilka lat. W tym czasie trzeba zrobić wszystko, aby uniknąć jego szkodliwego działania.

Każdy oddech wykonany przez maskę antysmogową to początek walki o własne zdrowie.

Jaką maskę antysmogową wybrać?

Nie każda maska antysmogowa skutecznie ochroni nas przed smogiem. Wybierając maskę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj zastosowanych w niej filtrów oraz do jakich aktywności jest przeznaczona. Warto postawić na markę z wieloletnim doświadczeniem, dzięki temu będziemy mieć pewność, że jej jakość spełni nasze oczekiwania.

W ofercie marki Respro znajduje się wiele rodzajów masek. Są to maski antysmogowe, maski dla sportowców, a także maski przeznaczone dla alergików. Na co dzień nasze organizmy są przecież narażone na wdychanie wielu rodzajów zanieczyszczeń, nie tylko tych związanych ze smogiem. Z tego względu maski Respro możemy nazwać ogólnie maskami przeciw zanieczyszczeniom powietrza.

Maski antysmogowe to jedyny racjonalny sposób na walkę ze smogiem i zanieczyszczonym powietrzem. Skutecznie ochronią nasze zdrowie i zapobiegną alergiom, chorobom układu oddechowego oraz nowotworom. Lepiej zapobiegać, niż leczyć – w odniesieniu do smogu powiedzenie to nabiera naprawdę realnego znaczenia.

 

Kup maskę antysmogową online >

 

Najchętniej wybierane modele masek Respro:

Maska Antysmogowa Respro Cinqro Black Maska Antysmogowa Respro Bandit Scarf Maska Antysmogowa Respro Ultralight Black
Respro Cinqro Black Respro Bandit Scarf Respro Ultralight Black